Powierzchnia wystawiennicza

Plan Wystawy Centrum Poznawczego

Kuluary

Kuluary to przestrzenny korytarz okalający główną salę Hali Stulecia, mierzący 4024 m2. Do korytarza prowadzą dwie zewnętrzne bramy techniczne umożliwiające wjazd ponadwymiarowych ładunków  (rozmiary jednej to 4,33 m x 4,20 m, wysokość ładunków 3,5 m).

Kuluary są doskonałą przestrzenią wystawienniczą dzięki wnękom, które można zaadoptować w różnoraki sposób, między innymi na stoiska, pokazy i warsztaty. Regularnie rozmieszczone świetliki dachowe zapewniają dostęp światła dziennego co jest dodatkowym atutem sprawiając , iż przestrzeń kuluarów jest jasną i reprezentatywną powierzchnią. Szerokość  kuluarów zapewnia swobodny ciąg komunikacyjny.

Płyta główna

Płyta Główna to centralna część Hali Stulecia, usytuowana pod kopułą.  Jej powierzchnia wynosi ok. 4000 m2, natomiast wysokość kopuły od poziomu płyty głównej to 40 m.  Nośność podłogi wynosi 500 kg/m2.

Płyta Główna to wielofunkcyjna, w pełni adaptowalna przestrzeń, która podczas imprez targowych stanowi serce wydarzenia. To tu oficjalnie otwierane są Targi, tu skupia się największa ilość wystawców konkurująca o uwagę klienta.

Tereny zewnętrzne

Plac wokół Iglicy to 2800 m2 powierzchni do zagospodarowania. Idealnie nadaje się do przygotowania stoisk targowych. Przestrzenny teren pozwala na prezentację produktów oraz organizację ciekawych i nowatorskich przedsięwzięć. Dodatkowo Plac Pod Iglicą jest ciągiem komunikacyjnym i główną drogą dla osób przybyłych do kompleksu Hali Stulecia, nie tylko na odbywające się wydarzenia, ale również w celach rekreacyjnych.