Press-room

INFORMACJE PRASOWE

DATA

WYPIS

FORMAT DOC

FORMAT PDF

 23/03/2017

Targi Budownictwa i Kamieniarstwa TARBUD 2017

Już jutro uroczyste otwarcie!

 [Informacja prasowa] Hala Stulecia – uroczyste otwarcie Targów Budownictwa i Kamieniarstwa TARBUD  [Informacja prasowa] Hala Stulecia – uroczyste otwarcie Targów Budownictwa i Kamieniarstwa TARBUD

 

W piątek 24 marca o godzinie 11:00 odbędzie się inauguracja tegorocznej edycji Targów Budownictwa i Kamieniarstwa TARBUD. W tym roku na zwiedzających czeka ponad 200 stoisk wystawienniczych, premiery i prapremiery produktów, eksperci i fachowcy, którzy prezentować będą nowości branżowe.

Co nowego na TRABUDZIE? Kamień.

Tegoroczna edycja TARBUDU obfituje w nowości. Po raz pierwszy na targach goszczą najwięksi  Wystawcy targów KAMIEŃ, m.in. Borowskie Kopalnie Granitu I Piaskowca – SKALIMEX, kopalnia PIASMAR Zbigniew i Ryszard Więcławek, firma wykonująca elewacje z piaskowca PIASKOWIEC
I WAPIEŃ, producent i dystrybutor maszyn do obróbki kamienia ABRA Tomasz Czekaj, wykonawca ekskluzywnych pomników i płyt nagrobnych THUST Manufaktur, specjalizująca się w obróbce kamienia Imerial Granit z Bralina czy też producent kostki granitowej i innych wyrobów kamieniarskich firma INSTAL-BERT Albert Janicki. Dużą część kuluarów Hali Stulecia zajmować będzie aż 19 Wystawców z Chin, którzy prezentować będą specjalistyczne narzędzia oraz części do maszyn kamieniarskich. Wśród nich znajdą się również dostawcy i dystrybutorzy kamienia naturalnego.

 

Co nowego na TRABUDZIE? Premiery i prapremiery, nowości.

Na zbliżających się Targach Budownictwa i Kamieniarstwa TARBUD 2017 odbędzie się również premiera rewolucyjnego, polskiego produktu. Firma AMIDEX z Kłodzka zaprezentuje zalety nowej okiennej osłony zewnętrznej VEGAS PRIME. Na placu przed Halą Stulecia stanie jednomodułowy budynek w konstrukcji ramy drewnianej i aranżacji dla mobilnego biura – KSYLOS OPTY BOX 1M. Będzie to pra-premiera targowa tego typu konstrukcji, którą prezentować będą eksperci z firmy KSYLOS, producenta budynku. Wśród wystawców, obecni będą również dealerzy samochodów,
w tym przede wszystkim wersji dostawczych. Najnowszy model Volkswagena Craftera, którego premiera miała miejsce na targach ze Frankfurcie pokaże autoryzowany salon firmy Volkswagen Motorpol Wrocław.

 

Akredytacje dla dziennikarzy.

Wejście dla mediów zlokalizowane będzie od strony ul. Wróblewskiego oraz ul. Wystawowej. Akredytacje, wejściówki oraz materiały prasowe będzie można odbierać w kasie biletowej.

 

TARBUD – największe wydarzenie branży budowlanej i kamieniarskiej na Dolnym Śląsku, gromadzące blisko 200 wystawców, m.in. producentów i dostawców materiałów, narzędzi, maszyn i chemii budowlanej i kamieniarskiej, firm specjalizujących się w usługach z zakresu stolarki otworowej, techniki sanitarnej, grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz elektrycznej. Podczas wydarzenia prezentowane są najnowsze technologie, nowatorskie rozwiązania w obszarze projektowania przestrzeni zewnętrznej, wykorzystania kamienia w budownictwie i wyposażeniu wnętrz oraz ekologiczne i ekonomiczne podejście do architektury. Organizatorzy przygotowują liczne konkursy zarówno dla wystawców jak i gości, trzy dni targów gromadzą ponad 10 000 odwiedzających.

 

Przypominamy.

Uroczysta inauguracja TARBUDU odbędzie się w piątek 24 marca o godzinie 11:00 w Sali Głównej Hali Stulecia. Targi odwiedzić będzie można w godzinach: 24.03.2017 – godz.10:00-18:00, 25.03.2017 – godz.10:00-18:00, 26.03.2017 – godz.10:00-17:00. Bilety wstępu kosztować będą od 7 do 15zł.
Na Targach czynne będą trzy kasy biletowe: wejście od ul. Wystawowej, od ul. Wróblewskiego oraz od parkingu podziemnego (wejście „C” w Hali Stulecia).W sobotę i niedzielę na terenie targów TARBUD czynne będzie przedszkole targowe. Pozostałe informacje znajdują się na stronie internetowej wydarzenia www.tarbud.wroclaw.pl

17/03/2017 TARBUD JUŻ ZA TYDZIEŃ, ROZPOCZYNAMY ODLICZANIE! Informacja prasowa – Hala Stulecia – TARBUD 2017 rozpoczynamy odliczanie! Informacja prasowa – Hala Stulecia – TARBUD 2017 rozpoczynamy odliczanie!

 

 W najbliższy piątek rozpoczną się trzydniowe Targi Budownictwa i Kamieniarstwa TARBUD. Będzie to XXI edycja, tym razem z rozszerzoną tematyką. Nie zabraknie strefy wiedzy, licznych pokazów ale najważniejszą częścią będą jak zawsze okazałe stoiska targowe.

 

Święto branży.

Targi Tarbud to niewątpliwie największa platforma wymiany doświadczeń pomiędzy producentami i dostawcami usług a klientami i partnerami biznesowymi w tej części Polski. Stoisko wystawiennicze jest  doskonałą formą prezentacji nowości branżowych, nowoczesnych technologii w budownictwie i kamieniarstwie. Nawiązanie nowych kontaktów jak również bezpośrednie rozmowy handlowe zdecydowanie bardziej sprzyjają nawiązaniu owocnej współpracy i niejednokrotnie kończą się podpisaniem korzystnych kontraktów. Dlatego organizatorzy TARBUDU postanowili stworzyć ku temu jak najwięcej okazji, dodatkowo oferując Wystawcom jak i firmom które nie wykupiły stoiska podczas TARBUDU, wzięcie udziału w Biznes Mikserze czy też Obiedzie z Architektem.

 

TARBUD wokół domu.

Targi Budownictwa i Kamieniarstwa adresowane są również do osób, które kupiły mieszkanie, wykańczają dom oraz tych, którzy poszukują nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań budowalnych i mogą je zastosować w swoim domu. Przez trzy targowe dni, pod jednym dachem Hali Stulecia, zgromadzą się liczni fachowcy i eksperci dwóch branż – budowlanej i kamieniarskiej. Każdy może zasięgnąć porady profesjonalisty, zapytać o szczegóły dotyczące np. stolarki budowalnej, okiennej, montażu lub zastosowania kamiennych elementów wyposażenia wnętrz, wszelkich instalacji czy też tak aktualnie poszukiwanych energooszczędnych rozwiązań dla domu. Dodatkowo program wydarzeń towarzyszących targom zawiera liczne propozycje ciekawych wykładów i prezentacji tematycznych, warsztatów z majsterkowania dla każdego, pokazów prac wykończeniowych lub montażu elementów aranżacji wnętrz.

 

TEMATYCZNIE  dla każdego.

Podczas targów odbędzie się szereg wykładów tematycznych. Przez trzy dni  specjaliści i eksperci opowiedzą m.in. o najciekawszych miejskich projektach budowlanych, zastosowaniu kamienia naturalnego w budownictwie oraz dekoratorstwie wnętrz, najnowszych trendach na rynku wnętrzarskim, homestagingu – czyli przygotowania mieszkania na wynajem lub sprzedaż, a osoby szczególnie związane z branżą kamieniarską będą mogli uczestniczyć w prelekcjach dotyczących największych inżynierskich wyzwań oraz specjalistycznych badań przy realizacji obiektów mostowych i tunelowych. Szczegółowy program wykładów znajduje się na stronie

http://tarbud.wroclaw.pl/tarbud-2017/wyklady-i-seminaria/

 

ZGODNIE Z PRAWEM

W sobotę 25 marca zainteresowani będą mogli posłuchać cyklu wykładów dotyczących zawierania umów budowalnych, o korzyściach i problemach z odwrotnym obciążeniem VAT, zaś prawnicy opowiedzą jak prawidłowo oszacować swoje szanse na wygranie sprawy sądowej i doradzą jak uniknąć zbyt wysokich kosztów z tym związanych.

 

DOM DREWNIANY CZY TRADYCYJNY?

W centralnym miejscu Hali Stulecia stanie dwukondygnacyjny dom drewniany. A w nim eksperci budownictwa szkieletowego poprowadzą cykl wykładów, których tematy dotykać będą wszelkich zagadnień związanych z postawieniem i wykończeniem domu drewnianego. Każdy, kto jeszcze waha się czy zdecydować się na budowę domu tradycyjnego czy drewnianego, powinien zapukać do tych drzwi.

 

 

 

TARBUD 2016

 14/03/2016

XXX TARGI BUDOWNICTWA I WYPOSAŻENIA WNĘTRZ TARBUD 2016 JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND

W najbliższy weekend pod kopułą Hali Stulecia rozpocznie się największe dolnośląskie święto branży budowlanej. Jubileuszowa edycja TARBUDU jest doskonałą okazją do podsumowań oraz wspomnień. Impreza po raz pierwszy została zorganizowana w 1993 roku

info TARBUD dn. 14 03  info. TARBUD dn. 14.03
TARBUD 2015
19/02/2015

XXIX TARGI BUDOWNICTWA I WYPOSAŻENIA WNĘTRZ TARBUD JUŻ W MARCU!


W ostatni marcowy weekend, czyli w dniach 27 – 29.03.br. w Hali Stulecia odbędą się największe na Dolnym Śląsku targi branży budowlanej. Tegoroczna edycja zgromadzi blisko 200 wystawców z całej Polski…

info. TARBUD dn. 19.02 info. TARBUD dn. 19.02
04/03/2015

XXIX TARGI BUDOWNICTWA I WYPOSAŻENIA WNĘTRZ TARBUD  JUŻ ZA 22 DNI!


W ostatni marcowy weekend, czyli w dniach 27 – 29.03.br. w Hali Stulecia odbędą się największe na Dolnym Śląsku targi branży budowlanej. Tegoroczna edycja zgromadzi blisko 200 wystawców z całej Polski…

info. TARBUD z dn. 4.03 info. TARBUD z dn. 4.03
20/03/2015

JUŻ ZA TYDZIEŃ ROZPOCZYNAJĄ SIĘ XXIX TARGI BUDOWNICTWA I WYPOSAŻENIA WNĘTRZ TARBUD


W Hali Stulecia rozpoczęły się już intensywne przygotowania do największych na Dolnym Śląsku Targów Budownictwa TARBUD, których uroczyste otwarcie odbędzie już się za tydzień. To już ostatnie dni rejestracji. Wszystkie firmy chętne do wzięcia udziału w targach powinny zgłosić się do wtorku 24 marca.

info. TARBUD dn. 20.03

info. TARBUD

dn. 20.03

25/03/2015

XXIX TARGI BUDOWNICTWA I WYPOSAŻENIA WNĘTRZ TARBUD UROCZYSTE OTWARCIE


W piątek 27 marca o godzinie 11:00 odbędzie się inauguracja tegorocznej edycji Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD. Przez trzy dni będzie można odwiedzić blisko 200 stoisk wystawienniczych, uczestniczyć w jednym z 20 wykładów lub zapisać się na jeden z 25 oferowanych warsztatów i pokazów. Obszerna oferta atrakcji targowych skierowana jest zarówno do przedstawicieli branży, jak i do wszystkich gości zainteresowanych tematyką budowlaną i wnętrzarstwem.

info. TARBUD dn. 25.03 info. TARBUD dn. 25.03
31/03/2015

XXIX TARGI BUDOWNICTWA I WYPOSAŻENIA WNĘTRZ TARBUD JUŻ ZA NAMI


Niedziela 29 marca była ostatnim dniem Targów TARBUD. Pod zabytkową kopułą Hali Stulecia ponad 8000 odwiedzających spotkało się z blisko 200 wystawcami oferującymi m.in. materiały, maszyny oraz chemię budowlaną. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa wyposażenia i dekoracji wnętrz oraz warsztaty i pokazy branżowe.

info. TARBUD dn. 31.03 info. TARBUD dn. 31.03

 

TARBUD2016_NEWSLETTER_3