Press-room

INFORMACJE PRASOWE

DATA

WYPIS

FORMAT DOC

FORMAT PDF

 23/03/2018 Targi Budownictwa i Kamieniarstwa TARBUD 2018Już jutro uroczyste otwarcie!

 

W piątek 23 marca o godzinie 11:00 odbędzie się inauguracja tegorocznej edycji Targów Budownictwa i Kamieniarstwa TARBUD. W tym roku na zwiedzających czeka blisko 200 stoisk wystawienniczych, premiery i prapremiery produktów, eksperci i fachowcy, którzy prezentować będą nowości branżowe.


INFORMACJA PRASOWA Z 19 marca 2018

Święto budownictwa i kamieniarstwa w Hali Stulecia. Targi TARBUD w pierwszy wiosenny weekend.

 

Zaledwie kilka dni pozostało do rozpoczęcia corocznych targów TARBUD. Podobnie jak w zeszłym roku, oprócz firm budowlanych tegoroczna edycja gościć będzie również branżę kamieniarską. O części atrakcji czekających na wystawców jak i na wszystkich odwiedzających już pisaliśmy, dziś kolejna porcja nowości i atrakcji targowych.

Jedną z atrakcji od lat cieszących się niesłabnącą popularnością są porady architektów i dekoratorów wnętrz. Nie inaczej będzie w tym roku. Odwiedzający targi TARBUD będą mogli z nich skorzystać w Strefie Pięknego Domu. Jednym z częstych wyzwań jest estetyczne i funkcjonalne urządzenie małego mieszkania. Jak sobie z tym poradzić? Przede wszystkim maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń: pod łóżkiem, we wnękach, pod sufitami. W wysokich wnętrzach dobrym rozwiązaniem jest antresola z miejscem do spania lub pracy, ale nawet w mieszkaniach o przeciętnej wysokości warto postarać się, aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię ścian – np. decydując się na podwójne rzędy szafek. Optycznie można powiększyć przestrzeń stosując jasne kolory, szklane drzwi i lustra.

Energooszczędne rozwiązania dla domu i mieszkania

Odpowiednie usytuowanie domu, docieplenie ścian, zastosowanie kolektorów słonecznych i rolet zewnętrznych to tylko niektóre z rozwiązań, które pozwolą zadbać o środowisko i zmniejszyć koszty ogrzewania domu lub mieszkania. Jeszcze innym jest wentylacja z rekuperatorem ściennym, który umożliwia odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego z budynku. Właśnie takie urządzenie od firmy ADMARBUD będzie można wygrać w jednym z organizowanych w czasie Targów konkursów. Poza wspomnianym rekuperatorem w licznych organizowanych podczas Targów konkursach wygrać będzie można inne wartościowe nagrody, w tym dwie palety ekogroszku, klimatyzator pokojowy a także modne, designerskie lampy, które odmienią każde wnętrze.

 

Konkursy i atrakcje dla całej rodziny

Tradycją targów TARBUD są warsztaty i konkursy. Wszyscy spragnieni praktycznej nauki będą mogli wziąć udział w warsztatach wyplatania z wikliny, nauce cięcia szkła i pokazach tworzenia witraży.  Nie zabraknie również warsztatów z wytwarzania rękodzielniczych płytek ceramicznych i domków dla owadów pożytecznych, które są oryginalną i przyjazną środowisku ozdobą ogrodu. To tylko niektóre z atrakcji Strefy Kreatywnej Targów TARBUD. Już drugi rok z rzędu będzie tam można również wysłuchać wykładów Małych Architektów (6-12 lat) z Dziecięcego Studia Architektury Centrum Poznawczego Hali Stulecia, którzy opowiedzą o historii i zastosowaniu różnych materiałów budowlanych na przestrzeni dziejów. Najmłodsi uczestnicy Targów będą mogli wziąć udział w grze z zagadkami oraz odwiedzić Strefę Dzieci, aby wznieść architektoniczne konstrukcje z materiałów plastycznych. Targom towarzyszyć będzie także wyjątkowa wystawa prac zgłoszonych do konkursu pn. „Moje wymarzone wnętrze”, w ramach którego uczestnicy w wieku od 2 do 15 lat zgłosili 32 makiety i 26 projektów – łącznie aż 58 prac. Która z nich zwycięży? Zadecydują o tym goście targów, głosując za pomocą kuponów dołączonych do biletów wstępu.

 

Wszystkie dodatkowe informacje znaleźć można na stronie www.tarbud.wroclaw.pl

 

* TARBUD to największe wydarzenie branży budowlanej i kamieniarskiej na Dolnym Śląsku, gromadzące blisko 200 wystawców, m.in. producentów i dostawców materiałów, narzędzi, maszyn i chemii budowlanej, firm specjalizujących się w usługach z zakresu stolarki otworowej, techniki sanitarnej, grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz elektrycznej. Podczas wydarzenia prezentowane są najnowsze technologie, nowatorskie rozwiązania w obszarze projektowania przestrzeni zewnętrznej, ekologiczne i ekonomiczne podejście do architektury. Organizatorzy przygotowują liczne konkursy zarówno dla wystawców jak i gości. Podczas najbliższej edycji do dyspozycji wystawców przeznaczono blisko 4000 m2 powierzchni wystawienniczej pod zabytkową kopułą Hali Stulecia oraz 2000 m2 na placu pod Iglicą.

 

 

INFORMACJA PRASOWA Z 23 LUTEGO
ŚWIĘTO BUDOWNICTWA I KAMIENIARSTWA W HALI STULECIA.
TARGI TARBUD JUŻ ZA 26 DNI!

Niespełna miesiąc pozostał do rozpoczęcia corocznych targów TARBUD. Podobnie jak w zeszłym roku, oprócz firm budowlanych tegoroczna edycja gościć będzie również branżę kamieniarską. Na wystawców jak i na wszystkich odwiedzających czeka w tym roku mnóstwo nowości i atrakcji targowych, a także ciekawy konkurs dla małych architektów.

Wciąż trwa boom budowlany i nic nie zapowiada, aby branża deweloperska rozpędzona w zeszłym roku miała szybko wyhamować. Inwestycjom sprzyja również wyjątkowo łagodna zima. Dlatego też ten rok to wciąż to doskonały czas na realizację planów związanych z budową domu czy zmianą aranżacji wnętrza. Marcowe Targi Tarbud są świetną okazją do nawiązania kontaktów i poznania najnowszych trendów

Modnie, tanio i ekologicznie
W zeszłym roku głośno było o duńskiej filozofii „hygge”, tymczasem już zawitał do nas kolejny trend ze Skandynawii: duńskie „lagom”. Podejście to zakłada minimalizm i osiągnięcie szczęścia poprzez obcowanie z naturą. A tej na pewno w tym roku nie zabraknie w modnych wnętrzach! Najwyraźniejszym trendem wnętrzarskim będą roślinne wzory na dużych powierzchniach: tapetach, narzutach i obiciach. Związki z naturą będą też wyraźnie widoczne w kolorystyce – na topie będą współgrające z zielenią brąz, rdza i kontrastowy pomarańcz.
Drugim, niemniej ważnym, bo ekonomicznym trendem, jest energooszczędność. Do grona wystawców Tarbudu dołączyli już liderzy zorientowanego ekologicznie budownictwa, m.in. firma Dennert specjalizująca się w szybkim, nowoczesnym i energooszczędnym budownictwie oraz Wolf System – lider w budowie domów prefabrykowanych. Firmy, które chciałyby zgłosić swój udział w Targach Tarbud, mogą skontaktować się z Organizatorem za pośrednictwem strony internetowej (http://tarbud.wroclaw.pl/kontakt/) lub bezpośrednio za pośrednictwem poczty elektronicznej (tarbud@halastulecia.pl).

 

 

Akredytacje dla dziennikarzy.

Akredytacje, wejściówki oraz materiały prasowe będzie można odbierać w kasie biletowej.

 

 

 

Przypominamy.

Uroczysta inauguracja TARBUDU odbędzie się w piątek 24 marca o godzinie 11:00 w Sali Głównej Hali Stulecia. Targi odwiedzić będzie można w godzinach: 23.03.2018 – godz.10:00-18:00, 24.03.2018 – godz.10:00-18:00, 25.03.2018 – godz.10:00-17:00. Bilety wstępu kosztować będą od 5 do 12zł.
Na Targach czynne będą dwie kasy biletowe w holu głównym Hali Stulecia. Pozostałe informacje znajdują się na stronie internetowej wydarzenia www.tarbud.wroclaw.pl

17/03/2017 TARBUD JUŻ ZA TYDZIEŃ, ROZPOCZYNAMY ODLICZANIE! Informacja prasowa – Hala Stulecia – TARBUD 2017 rozpoczynamy odliczanie! Informacja prasowa – Hala Stulecia – TARBUD 2017 rozpoczynamy odliczanie!

 

 W najbliższy piątek rozpoczną się trzydniowe Targi Budownictwa i Kamieniarstwa TARBUD. Będzie to XXI edycja, tym razem z rozszerzoną tematyką. Nie zabraknie strefy wiedzy, licznych pokazów ale najważniejszą częścią będą jak zawsze okazałe stoiska targowe.

 

Święto branży.

Targi Tarbud to niewątpliwie największa platforma wymiany doświadczeń pomiędzy producentami i dostawcami usług a klientami i partnerami biznesowymi w tej części Polski. Stoisko wystawiennicze jest  doskonałą formą prezentacji nowości branżowych, nowoczesnych technologii w budownictwie i kamieniarstwie. Nawiązanie nowych kontaktów jak również bezpośrednie rozmowy handlowe zdecydowanie bardziej sprzyjają nawiązaniu owocnej współpracy i niejednokrotnie kończą się podpisaniem korzystnych kontraktów. Dlatego organizatorzy TARBUDU postanowili stworzyć ku temu jak najwięcej okazji, dodatkowo oferując Wystawcom jak i firmom które nie wykupiły stoiska podczas TARBUDU, wzięcie udziału w Biznes Mikserze czy też Obiedzie z Architektem.

 

TARBUD wokół domu.

Targi Budownictwa i Kamieniarstwa adresowane są również do osób, które kupiły mieszkanie, wykańczają dom oraz tych, którzy poszukują nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań budowalnych i mogą je zastosować w swoim domu. Przez trzy targowe dni, pod jednym dachem Hali Stulecia, zgromadzą się liczni fachowcy i eksperci dwóch branż – budowlanej i kamieniarskiej. Każdy może zasięgnąć porady profesjonalisty, zapytać o szczegóły dotyczące np. stolarki budowalnej, okiennej, montażu lub zastosowania kamiennych elementów wyposażenia wnętrz, wszelkich instalacji czy też tak aktualnie poszukiwanych energooszczędnych rozwiązań dla domu. Dodatkowo program wydarzeń towarzyszących targom zawiera liczne propozycje ciekawych wykładów i prezentacji tematycznych, warsztatów z majsterkowania dla każdego, pokazów prac wykończeniowych lub montażu elementów aranżacji wnętrz.

 

TEMATYCZNIE  dla każdego.

Podczas targów odbędzie się szereg wykładów tematycznych. Przez trzy dni  specjaliści i eksperci opowiedzą m.in. o najciekawszych miejskich projektach budowlanych, zastosowaniu kamienia naturalnego w budownictwie oraz dekoratorstwie wnętrz, najnowszych trendach na rynku wnętrzarskim, homestagingu – czyli przygotowania mieszkania na wynajem lub sprzedaż, a osoby szczególnie związane z branżą kamieniarską będą mogli uczestniczyć w prelekcjach dotyczących największych inżynierskich wyzwań oraz specjalistycznych badań przy realizacji obiektów mostowych i tunelowych. Szczegółowy program wykładów znajduje się na stronie

http://tarbud.wroclaw.pl/tarbud-2017/wyklady-i-seminaria/

 

ZGODNIE Z PRAWEM

W sobotę 25 marca zainteresowani będą mogli posłuchać cyklu wykładów dotyczących zawierania umów budowalnych, o korzyściach i problemach z odwrotnym obciążeniem VAT, zaś prawnicy opowiedzą jak prawidłowo oszacować swoje szanse na wygranie sprawy sądowej i doradzą jak uniknąć zbyt wysokich kosztów z tym związanych.

 

DOM DREWNIANY CZY TRADYCYJNY?

W centralnym miejscu Hali Stulecia stanie dwukondygnacyjny dom drewniany. A w nim eksperci budownictwa szkieletowego poprowadzą cykl wykładów, których tematy dotykać będą wszelkich zagadnień związanych z postawieniem i wykończeniem domu drewnianego. Każdy, kto jeszcze waha się czy zdecydować się na budowę domu tradycyjnego czy drewnianego, powinien zapukać do tych drzwi.

 

 

TARBUD 2016

 14/03/2016

XXX TARGI BUDOWNICTWA I WYPOSAŻENIA WNĘTRZ TARBUD 2016 JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND

W najbliższy weekend pod kopułą Hali Stulecia rozpocznie się największe dolnośląskie święto branży budowlanej. Jubileuszowa edycja TARBUDU jest doskonałą okazją do podsumowań oraz wspomnień. Impreza po raz pierwszy została zorganizowana w 1993 roku

info TARBUD dn. 14 03  info. TARBUD dn. 14.03
TARBUD 2015
19/02/2015

XXIX TARGI BUDOWNICTWA I WYPOSAŻENIA WNĘTRZ TARBUD JUŻ W MARCU!


W ostatni marcowy weekend, czyli w dniach 27 – 29.03.br. w Hali Stulecia odbędą się największe na Dolnym Śląsku targi branży budowlanej. Tegoroczna edycja zgromadzi blisko 200 wystawców z całej Polski…

info. TARBUD dn. 19.02 info. TARBUD dn. 19.02
04/03/2015

XXIX TARGI BUDOWNICTWA I WYPOSAŻENIA WNĘTRZ TARBUD  JUŻ ZA 22 DNI!


W ostatni marcowy weekend, czyli w dniach 27 – 29.03.br. w Hali Stulecia odbędą się największe na Dolnym Śląsku targi branży budowlanej. Tegoroczna edycja zgromadzi blisko 200 wystawców z całej Polski…

info. TARBUD z dn. 4.03 info. TARBUD z dn. 4.03
20/03/2015

JUŻ ZA TYDZIEŃ ROZPOCZYNAJĄ SIĘ XXIX TARGI BUDOWNICTWA I WYPOSAŻENIA WNĘTRZ TARBUD


W Hali Stulecia rozpoczęły się już intensywne przygotowania do największych na Dolnym Śląsku Targów Budownictwa TARBUD, których uroczyste otwarcie odbędzie już się za tydzień. To już ostatnie dni rejestracji. Wszystkie firmy chętne do wzięcia udziału w targach powinny zgłosić się do wtorku 24 marca.

info. TARBUD dn. 20.03

info. TARBUD

dn. 20.03

25/03/2015

XXIX TARGI BUDOWNICTWA I WYPOSAŻENIA WNĘTRZ TARBUD UROCZYSTE OTWARCIE


W piątek 27 marca o godzinie 11:00 odbędzie się inauguracja tegorocznej edycji Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD. Przez trzy dni będzie można odwiedzić blisko 200 stoisk wystawienniczych, uczestniczyć w jednym z 20 wykładów lub zapisać się na jeden z 25 oferowanych warsztatów i pokazów. Obszerna oferta atrakcji targowych skierowana jest zarówno do przedstawicieli branży, jak i do wszystkich gości zainteresowanych tematyką budowlaną i wnętrzarstwem.

info. TARBUD dn. 25.03 info. TARBUD dn. 25.03
31/03/2015

XXIX TARGI BUDOWNICTWA I WYPOSAŻENIA WNĘTRZ TARBUD JUŻ ZA NAMI


Niedziela 29 marca była ostatnim dniem Targów TARBUD. Pod zabytkową kopułą Hali Stulecia ponad 8000 odwiedzających spotkało się z blisko 200 wystawcami oferującymi m.in. materiały, maszyny oraz chemię budowlaną. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa wyposażenia i dekoracji wnętrz oraz warsztaty i pokazy branżowe.

info. TARBUD dn. 31.03 info. TARBUD dn. 31.03

 

TARBUD2016_NEWSLETTER_3