Jak zmaksymalizować korzyści z udziału w targach?

Można wymienić przynajmniej 15 powodów, dla których warto wziąć udział w targach wystawienniczych. Aby zagwarantować sobie sukces i maksymalnie wykorzystać potencjał wydarzenia, przedsiębiorca, który zdecyduje się zaprezentować swoją firmę na targach, może:

1. zadbać, aby stoisko było atrakcyjne i przyciągające uwagę. Pierwsze wrażenie ma decydujące znaczenie! Warto zgłosić swoje uczestnictwo odpowiednio wcześnie, aby zagwarantować sobie optymalną powierzchnię i lokalizację stoiska.

2. Obstawić stoisko swoimi najlepszymi pracownikami. Powinni być uprzejmi, pełni entuzjazmu, gościnni i otwarci na klientów. A przede wszystkim – kompetentni i dobrze poinformowani w zakresie oferowanych produktów i usług.

3. Przygotować odpowiednią ilość materiałów promocyjnych: katalogów, darmowych próbek, gadżetów reklamowych i in. Rzucające się w oczy gadżety noszone przez odwiedzających targi mogą przyciągnąć do stoiska kolejnych zainteresowanych.

4. Zapewnić odwiedzającym dodatkowe atrakcje – oprócz prezentacji firmy oraz oferowanych produktów i usług warto rozważyć np. przeprowadzenie loterii lub konkursu oraz zapewnić odwiedzającym poczęstunek.

5. Udział w targach to doskonała okazja, aby zwiększyć zaangażowanie w mediach społecznościowych poprzez umieszczanie na bieżąco informacji, zdjęć a nawet relacji na żywo z najciekawszych wydarzeń.